Вибір демонстраційної дошки для шахової підготовки дітей

Сьогодні є очевидним та за оцінками експертів найбільш вдалим вибір демонстраційної дошки для шахової підготовки дітей від українського виробника chessboard.com.ua.

Хотів запитати, яке поєднання фігур і клітин дошки здається найбільш доцільним ...

Чому виникла ця тема.

Демонстраційні шахові дошки є у вільному продажу. Але ще з радянського періоду, всі вони сумні до неможливості :-(

Коли дитина (особливо маленького віку) тільки знайомиться з грою - отримане нею найперше враження, дуже важливе.

Якщо малюк вже грає і любить гру-це зрозуміло друга, третя важливість які фігури та дошка, або як зовнішньо виглядає викладач. Ваш малюк прийшов за процесом і вже має мотивацію. Але зовсім-зовсім початківці ... їм ще потрібно полюбити гру, знайти в собі мотивацію до довгого і непростого шляху в вдосконалення (і попутнє - розвиток корисних навичок).

Вцілому дошка повинна і притягувати увагу і не відволікати, і не розсіювати його.

Мені потрібно дві дошки (другу буде завчасно формувати асистент). І вони потрібні збільшеного розміру. Діти добре реагують на розмір. Звичайна радянська дошка була приблизно 90х90 см.

З приводу кольору фігур і клітин. Що буде виглядати найбільш прийнятним?

У стартовому ролику партію показує гросмейстер Г.Камський - показав заради дошки і фігур. Багатьом дуже подобається поєднання кольорів і особливо момент з окантовкою контуру чорних і білих фігур! Цей момент майже ніде не реалізований. А він дуже добре фіксує фігури в клітинах візуально!

Особисто мені він подобається теж, але є сумнів. Можливо це занадто офіційно для дітей ... може бути їм буде цікавіше інші забарвлення?

Ось кілька альтернативних прикладів:

Тут показаний ультрасучасний метод роботи тренера, через з використанням інтерактивної дошки, ПК і проектора. Тренер може малювати маркером- це великий плюс і наочність. Але тут показую саме колірні поєднання.

Вцілому якщо нескладно ... поставте себе на місце дитини. Які б кольори були б най-най?

Ну і розмір дошки, не переборщити б. Чи не буде занадто великою дошка розміром 1,5 х 1,5 метра? :)

Нагадаю якщо хтось бачив радянський гост (зазвичай червоно-жовті клітини) - там було 0,9х0,9м.