Сьогі (японські шахи) - інтелектуальна гра самураїв


Сьогі (сегі, шьогі, японські шахи) – одна із настільних інтелектуальних ігор з корінням, що сягає глибокої давнини. Походить від стародавньої гри «чатуранга», батьківщиною якої можна вважати іранський Абадан, що в давнину входив до складу Індії. Звідти любителі завезли її через Персію до Європи, де вона еволюціонувала в те, що сьогодні відомо під назвою «шахи». Але рух гри відбувався і на схід, до Китаю, де вона трансформувалася в «сянци». В епоху Нара (710-794) японські місії, яких направляли до двору імперії Тан, привезли з собою на батьківщину захоплюючу гру, дещо змінивши на свій лад її назву.


Намагаючись провести певне порівняння сьогів і шахів, можна точно сказати, що гра сьогі не для тих хто схильний розмінювати фігури, переводячи гру в затяжний та виснажливий пішаковий ендшпіль. У сьогі, зазвичай, не буває нічийного результату. Гра починається з позиційного маневрування у своєму таборі і закінчується лавиноподібною красивою матовою контрукцією.

Достатньо тактичних прийомів (тесуджі), фортець і стилів гри. Ця гра здобуває все більше прихильників як у світі так і в Україні. Говорять, що для того що б в сьогі зробити правильний, переможний хід його потрібно відчути!